Roma

Ką reikėtų aplankyti Romoje?

Kultūra Laisvalaikis

Roma parduoda pati save, visi tai žinome. Romoje „negalima praleisti“ lankytinų vietų yra tiek, kiek „negalima praleisti“, ir šiame garsiame senamiestyje yra daug ikoniškų vietų, už kurias dauguma miestų atiduotų dešinę ranką. Taip, miestai neturi rankų, bet jūs suprantate, ką norime pasakyti. Amžinasis miestas savo istorine ir kultūrine galybe lenkia daugelį kitų, o geriausi Romos lankytini objektai yra tikrai įspūdingi.

Jums būtų atleista, jei manytumėte, kad Roma negali pateisinti viso savo šlamšto. Ką gi, pasiruoškite, nes ji atitinka visus reikalavimus ir dar daugiau. Romoje yra pasaulinio garso restoranų, nuostabių barų, žanrą apibrėžiančių galerijų ir visos istorijos, kurios galite tikėtis. Tai svarbiausios lankytinos vietos Romoje, jūsų svarbiausias Amžinojo miesto lankytinų vietų sąrašas.

1. Koliziejus

Koliziejus yra epinio dydžio paminklas, pastatytas 72 m. po Kr. Šiame Flavijaus amfiteatre, talpinančiame daugiau nei 50 000 žmonių, pasakojama apie kruvinas gladiatorių, vergų, kalinių ir laukinių gyvūnų kovas; niekur pasaulyje nebuvo didingesnės ar šlovingesnės masinių žudynių vietos. Tai būtina piligriminė kelionė istorijos mėgėjams ir ideali pradžia apžiūrėti romėnų miesto liekanas: žandikaulį gniaužiantį Forumą, Domus Aurea ir Panteoną.

2. Foro Romano ir Palatino

Seniausias iš Romos forumų – Foro Romano (Romos forumas) – kadaise buvo valstybės ceremonijų, prekybos, teisės ir biurokratijos centras. Virš į vakarus esančio Koliziejaus (lankomas su kaupiamuoju bilietu kartu su Foro Romano ir Koliziejumi) yra Romos gimtinė – Palatinas. Vėliau Palatinas tapo Respublikos ir Imperijos valdovų namais, kur buvo statomi prabangūs rūmai. Vietos pasirinkimas buvo suprantamas: iš Palatino atsiveria vaizdas į Foro Romano, tačiau jis yra patogiu atstumu nuo neramumų ir riaušių slėnyje.

3. Musei Vaticani ir Cappella Sistina

Jei sutiktumėte popiežių, ką pasakytumėte? Na, tikriausiai nesusitiksi, bet trečiadienio rytais gali dalyvauti jo audiencijoje. Jei oras geras, šią bendrąją audienciją jis rengia Šventojo Petro aikštėje; kitais atvejais ji vyksta Sala Nervi audiencijų salėje. Tikėkitės prisijungti prie būrelių katalikų maldininkų ir būrių fotoaparatais mojuojančių turistų. Po to galite pasinaudoti proga pasivaikščioti po Šventojo Petro baziliką, pasigrožėti įstabiomis Mikelandželo freskomis Siksto koplyčioje ir aplankyti garsiąsias „Belvederio Apolono“ ir „Laokoono“ freskas Vatikano muziejuje „Museo Pio-Clementino“ tarp Vatikano muziejų.

4. Pantheon

Panteonas yra geriausiai išsilaikęs senovinis pastatas Romoje. Hadrianas jį pastatė 119-128 m. po Kr. kaip šventyklą 12 svarbiausių klasikinių dievybių. Pastato eksterjero paprastumas beveik nepakitęs, jame išlikusios originalios romėniškos bronzinės durys. Viduje Panteono šlovė slypi matmenyse, kurie atitinka geriausio romėnų architekto Vitruvijaus surašytas taisykles. Pusrutulio formos kupolo skersmuo lygus viso pastato aukščiui; jame potencialiai galėtų tilpti tobulas rutulys. Kupolo centre yra okulusas – 9 metrų skersmens apskrita anga, vienintelis šviesos šaltinis ir simbolinė šventyklos jungtis su dangumi. 

5. MAXXI

Net iš tolo matyti, kad XXI amžiaus meno muziejus (sutrumpintai MAXXI) – tai visa ko, kas šiuolaikiška, šventė. Suprojektuotas pažangiausios architektūros firmos Zaha Hadid ir atidarytas 2009 m., MAXXI yra dramatiškas, įspūdį paliekantis meno kūrinys. Žinoma, nepamirštant, kad jame eksponuojami įdomiausių ir labiausiai ribas peržengiančių Italijos šiuolaikinių menininkų darbai.

6. Musei Capitolini

Tai miestas, kuriame išaugo Mikelandželo menas. Dviejuose rūmuose dvyniuose, esančiuose priešingose jo aikštės pusėse, įsikūrę Kapitolijaus muziejai – seniausia viešoji galerija pasaulyje, savo kolekciją visuomenei atvėrusi 1734 m. Patekę į vidų, galėsite grožėtis kvapą gniaužiančiais Ticiano, Tintoretto, Veronezės ir Karavadžo paveikslais bei nuostabiai sukurtomis baroko genijaus Berninio statulomis. Keliaudami meno takais nepraleiskite Borgezės galerijos ir Palazzo Barberini Galleria Nazionale d’Arte Antica.