Žiemos sportas

Kokį žiemos sportą rinktis vaikams?

Laisvalaikis Sportas Sveikata

Žiemos sportas yra labai smagus – paklauskite bet kurio vaiko, kuris ką tik įmušė pergalingą įvartį per ledo ritulio varžybas arba nučiuožė rogutėmis į milžiniško kalno apačią.

Tačiau kai sėdite ant rogučių, ruošiatės slidinėti ar čiuožinėjate aštuoniukę ant tvenkinio su pačiūžomis, turite žinoti, kaip būti saugūs. Priešingu atveju galite susižeisti ir įstrigti viduje, kol visi kiti mėgaujasi sniegu.

Išlikite šilti

Nesvarbu, kokią žiemos sporto šaką pasirinksite, svarbu išlikti šiltai. Tai padaryti padės tinkama apranga ir įranga. Dažnai sakoma, kad apsirenkite sluoksniais. Tai tiesa, tačiau kai kurie naujesni šaltam orui skirti audiniai suteikia sluoksniams būdingą šilumą, bet neapsunkina. Jei nežinote, ką dėvėti lauke, kreipkitės į suaugusįjį.

Pramogos saulėje

Nors žiemą tai gali atrodyti keista, nepamirškite pasitepti kremu nuo saulės (su ne mažesniu kaip 15 SPF), kai slidinėjate, važinėjate rogutėmis, čiuožinėjate ar snieglente. Saulės šviesa atsispindi nuo ryškaus balto sniego ir ledo ir atsispindi ant jūsų veido, todėl prisidenkite lūpas apsauginiu kremu nuo saulės ir patepkite lūpas balzamu su apsauginiu kremu nuo saulės (net kai lauke debesuota).

Slidinėjimas rogutėmis

Nusileidimas nuo kalno tarsi milijono mylių per valandą greičiu gali būti puikus laiko praleidimas – jei tik važiuojate saugiai. Kai imsite rogutes, įsitikinkite, kad jos tvirtos ir kad jas tikrai galite valdyti. Rankenos turėtų būti lengvai paimamos, o rogučių sėdynė turėtų būti paminkštinta.

Niekada nenaudokite savadarbių rogučių, pavyzdžiui, šiukšlių konteinerių dangčių, plastikinių maišelių ar baseino plūdurų – jos yra pavojingos ir važiuodami rogutėmis galite prarasti kontrolę. Be to, niekada nenaudokite rogučių, kurios turi aštrių, dantytų kraštų ar sulūžusių dalių (taip gali nutikti, jei naudojate senas rogutes).

Ypač svarbu važiuojant rogutėmis mūvėti pirštines arba pirštines su pirštinėmis ir avėti batus, nes jie ne tik sušildo, bet ir padeda išvengti rankų ir kojų sužeidimų. Taip pat verta įprasti dėvėti dviratininko šalmą – gydytojai teigia, kad tai puikus būdas apsaugoti galvą važiuojant rogutėmis.

Jei važinėjate rogutėmis su draugu, įsitikinkite, kad neviršijate leistino svorio – pažiūrėkite į rogučių etiketę, kiek kilogramų jos gali išlaikyti. Jei kiekvienas turi savo rogutes ir paeiliui leidžiasi nuo kalno, prieš pradėdami važiuoti įsitikinkite, kad prieš jus rogutėmis važiuojantis asmuo yra gerokai nuošaliau.

Ir nesvarbu, ar rogutėmis važiuojate vieni, ar su draugais, visada norėkite sėdėti, o ne gulėti. Gulint lygiai kyla didesnė rizika susižeisti, jei prarastumėte kontrolę ir apsiverstumėte. Galiausiai yra tik viena energijos rūšis, tinkama rogutėms judėti: vaikų energija! Niekada nevažiuokite rogutėmis, kurias traukia automobilis, sunkvežimis ar sniego motociklas.

Čiuožimas

Nesvarbu, ar prižiūrite vartus, ar atliekate trigubą apsisukimą ore, čiuožti ledu yra šaunu. Kad ir kokią ledo sporto šaką mėgstate, visada galioja viena taisyklė: čiuožkite tik ant patvirtinto ledo.

Vietovėse, kur būna labai šalta, galite čiuožti lauke ant užšalusių tvenkinių ir ežerų. Tačiau šios vietos turi būti patvirtintos čiuožimui. Tai žinosite, nes jos bus pažymėtos vienu ar keliais policijos ar poilsio departamento ženklais, kad čiuožti galima. Jei saugi zona yra užtverta, būtinai likite toje zonoje.

Niekada nebandykite čiuožti ant ledo, kuris nebuvo patvirtintas, net ir sekundę. Ledas, kuris atrodo ir atrodo tvirtas, gali neatlaikyti vaiko svorio. Kaip ir plaukimo atveju, niekada neslidinėkite vieni.

Kai jau turite saugią čiuožimo vietą, reikia saugių pačiūžų. Ledo pačiūžos turi jums tinkamai tikti. Nesistenkite įsispirti į per mažas pačiūžas arba užsimauti daug kojinių, kad tilptumėte į vyresnio brolio ar sesers pačiūžas. Slidės turi būti prigludusios, bet ne per ankštos, surištos iki pat viršaus.

Kai pramogaudami čiuožiate, čiuožkite ta pačia kryptimi, kaip ir likusi minia. Nesiveržkite lėkdami per ledą – galite atsitrenkti į ką nors, kas nespės pasitraukti iš kelio. Tas pats galioja ir bandant naujus čiuožimo judesius – būtinai žiūrėkite, kur važiuojate, ir įsitikinkite, kad turite daug vietos.

Galiausiai, prieš eidami ant ledo išmeskite burnoje turėtą gumą ar saldainius – nenorite jais užspringti ar iškritę iš burnos ant ledo ką nors užkliudyti.

Slidinėjimas ir snieglenčių sportas

Prieš leisdamiesi į slidinėjimo ar snieglenčių sporto trasas, įsitikinkite, kad turite tinkamą įrangą ir kad ji jums tinkamai tinka. Daugelis vaikų patiria problemų, nes jų naudojama įranga jiems yra per didelė. Galbūt ji priklausė vyresniam broliui ar sesei ir jie tikisi, kad galės „įaugti į ją“. Dėl per didelės įrangos jums bus sunku išlaikyti kontrolę.

Tas pats pasakytina ir apie batus bei surišimus – prieš leisdamiesi į slidinėjimo trasas įsitikinkite, kad jie yra tinkamo dydžio jūsų kojoms. Slidinėjimo batai, kurie skirti tik vaikams, yra geras pasirinkimas, nes jie yra lankstesni nei batai suaugusiesiems, be to, jų sagtys yra lengviau valdomos – taip greičiau galėsite pradėti slidinėti!