Šokoladas

Ar norėtumėte paragauti brangiausio pasaulyje šokolado plytelės?

Laisvalaikis

Kaip manote, kiek kainuoja brangiausias pasaulyje batonėlis? Jei turėtumėte atspėti, kas tai būtų? 

Kai uždavėme šį klausimą žmonėms, atsakymai buvo įvairūs. Vieni atsakė, kad 250, kiti – 2 500, o vienas žmogus net atsakė, kad 100 000 dolerių – manau, kad jis tiesiog buvo 100 Grand saldainių batonėlio gerbėjas, jei kalbėtume atvirai. 

Šį klausimą ėmėsi spręsti pasitelkę išsamius konditerinius tyrimus, kuriuos atlikti padėjo pasaulinis internetas. Po savaitės gilinimosi į šokoladinių batonėlių istoriją aptiko ne 1, o 5 skirtingus šokoladinius batonėlius, kurie išsiskyrė iš kitų.

Tai ne kasdieniai šokoladiniai batonėliai – tai gardūs skanėstai, kuriuos sukūrė vieni kūrybingiausių (kartais beprotiškiausių) pasaulio saldainių gamintojų. Nuo Šveicarijos Alpių iki Jungtinės Karalystės, nuo Edukadoro iki Jungtinių Amerikos Valstijų – štai 5 brangiausi saldainių batonėliai pasaulyje. 

5. La Madeleine au Truffe

Galbūt tai skamba labiau kaip pavadinimas, skirtas karališkajai šeimai, tačiau galiu jus patikinti, kad šis šokoladinis batonėlis privers jūsų skonio receptorius jaustis kaip tik taip. „Forbes“ pripažintas brangiausiu šokoladu pasaulyje, „La Madeline au Truffe“ yra unikalus, palyginti su kitais šokoladiniais saldainiais. Jo pagrindas – 70 % „Valrhona“ juodasis šokoladas, sumaišytas su įvairiais ingredientais, įskaitant triufelių aliejų ir vanilę. 

Į šokolado vidurį įdėta retų prancūziškų Perigordo triufelių, dar vadinamų grybais. Po to jis apvoliojamas kakavos milteliuose ir patiekiamas ant auksinių perlų – visa tai kainuoja 250 dolerių. Ar pamiršau paminėti, kad šokolado galiojimo laikas yra 7 dienos, taigi būkite pasiruošę jį greitai suvalgyti vos atvykę!

4. Delaffe of Switzerland

Nors „Delaffe of Switzerland“ neteikiamas plytelės pavidalu, norėjome įtraukti juos į šį sąrašą, nes jie siūlo kažką visiškai neįprasto, kai kalbama apie šokoladą. Šie maži šveicariško šokolado gabalėliai padengti 24 karatų valgomuoju auksu – teisingai, 24 karatais!

Ne tik tai, bet ir tai, kad pirkdami vieną iš jų šokolado dėžučių gausite 1/1 antikvarinę 1910-1922 m. Šveicarijos aukso monetą. Tai ne silpnoms širdims, nes šis 8 dalių saldainių rinkinys kainuos apie 510 JAV dolerių.

Jei auksas yra jūsų žaidimas, apsilankykite „Delaffe of Switzerland“ ir pasiimkite vieną iš daugelio jų auksu dengtų saldainių. 

3. To’ak 

Toliau keliaujame į Pietų Ameriką, kur randama viena rečiausių ir geidžiamiausių šokolado formų. Šokolado plytelė „To’ak“, eksponuojama dėžutėje, pagamintoje iš ispaniškojo uosio – toje pačioje dėžutėje, kurioje laikomos ir fermentuojamos šokolado pupelės – gaminama iš geriausios Ekvadoro kakavos, vadinamos „Nacional“.

Anksčiau jie brandino savo pupeles konjako, tekilos ir senovinio viskio statinėse, todėl jų skonis yra gilus ir sodrus, kurio neįmanoma atkartoti niekur kitur. Jau nekalbant apie tai, kad prie šokolado plytelės pridedamas išsamus vadovas apie produkto kilmę ir pincetas, kuriuo galima atskirti kiekvieną gabalėlį. 

Jei norite įsigyti „Toak Harvest“ plytelę arba vieną iš jų garsiųjų meno serijų, tai jums kainuos apie 450 JAV dolerių. 

2. Noka

Noka yra amerikiečių įmonė, kuri didžiuojasi teikianti vienus geriausių šokolado potyrių pasaulyje. Savo gaminius ji tiekia iš Venesuelos, Edukadoro ir Trinidado, todėl tai yra viena brangiausių šokolado kolekcijų, kurios svaras kainuoja apie 854 JAV dolerius. 

Kai 2006 m. bendrovė išvydo savo aukščiausio lygio batonėlius, jie buvo pripažinti kaip vieni unikaliausių ir skoningiausių konditerijos gaminių rinkoje – ypač jų „Vintages“ kolekcija. 

Deja, netrukus po to jie paskelbė bankrotą ir dabar retai galima rasti kokio nors šokolado. Kai kurie turi kolekcijas, paslėptas saldžiam skanėstui, bet mums, likusiems, teks tiesiog džiaugtis tuo, kad šokoladui sutaupome daugiau nei 800 dolerių.

1. „Wispa Gold“ 

Kai į „Google“ įvedate „brangiausias pasaulyje šokolado batonėlis“, į paiešką patenka „Wispa Gold“. Jei kada nors buvote Jungtinėje Karalystėje ar Europoje, atpažinsite „Wispa“ pakuotę ir kultinį „Cadbury“ logotipą, kuris puošia kiekvieno pakelio viršutinį dešinįjį kampą. Jau daugiau nei 120 metų „Cadbury“ puošia prekybos centrų ir parduotuvių lentynas už jūrų marių.

Nusprendę atnaujinti savo kultinį auksinį batonėlį „Wispa Gold Bar“, jie tai padarė stilingai – nusprendė sukurti mažos partijos auksinį šokoladinį batonėlį. Kalbu ne apie 24 karatų aukso lakštus ant batonėlio išorės, šis batonėlis yra visiškai padengtas auksiniu šokoladu.

1 628 JAV dolerių už plytelę, „Wispa Gold“ užima pirmąją vietą. 1 vietą kaip brangiausias pasaulyje batonėlis. Laimei, ši akcija baigėsi gana greitai, todėl dauguma mūsų, saldainių mėgėjų, gali įsigyti įprastą „Wispa Gold“ už kelis dolerius. 

Pasidarykite gyvenimą saldų nesugadindami banko…

Argi ne beprotiška pagalvoti, kad yra saldainių mėgėjų, kurie eina iš proto dėl šių brangių saldumynų? Manau, kad dauguma iš mūsų, įskaitant ir mane, mieliau rinktųsi savo mėgstamiausius saldainius ir sutaupytų keletą dolerių.